Wire; FlexiVolt-2V,Flexivolt®; stranded; Cu; 0.75mm2; brown; PVC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
60.7941-27
Manufacturer: STÄUBLI
Manufacturer code: 60.7941-27
Product downloads
Specification for Wire; FlexiVolt-2V,Flexivolt®; stranded; Cu; 0.75mm2; brown; PVC
| Operating temperature | -10...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | Flexivolt®, FlexiVolt-2V |
| Rated voltage | 1.5kV |
| Cable external diameter | 3.9mm |
| Insulation colour | brown |
| Type of wire | test lead cable |