Fan: DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
6318N/2TDH3P
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 6318N/2TDH3P
Specification for Fan: DC
| Supply voltage | 48V DC |
| Operating voltage | 36...72V DC |
| Enclosure material | aluminium |
| Rotational rate/speed | 7500rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | PA plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 83dBA |