Product code: 63NHG1BI-690
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 63NHG1BI-690
  • Kind of fuse
  • Power dissipation
  • Current rating
  • Rated voltage
  • Fuse size
  • Type of fuse
  • Fuse characteristics
  • Fuse characteristics
  • Breaking capacity
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG,gL; 63A; 690VAC; industrial; NH3
Kind of fuse industrial
Power dissipation 5.6W
Current rating 63A
Rated voltage 690V AC