Test lead; 10A; banana plug 2mm,both sides; Urated: 600V; Len: 1m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
50.0
Product code:
65.9179-10029
Manufacturer: STÄUBLI
Manufacturer code: 65.9179-10029
Specification for Test lead; 10A; banana plug 2mm,both sides; Urated: 600V; Len: 1m
| Colour | white |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | brass |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1m |
| Current rating | 10A |
| Connector variant | insulated, with 2mm axial socket |
| Conform to the norm | CAT II 600V, EN 61010 |
| Type of test accessories | test lead |