Test lead; silicone; 2m; yellow-green; 32A; Plating: nickel plated
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
66.9408-20020
Manufacturer: STÄUBLI
Manufacturer code: 66.9408-20020
Product downloads
Specification for Test lead; silicone; 2m; yellow-green; 32A; Plating: nickel plated
| Colour | yellow-green |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Wire insulation material | silicone |
| Cable length | 2m |
| Current rating | 32A |
| Connector variant | with sliding cover, with 4mm axial socket |
| Conform to the norm | CAT II 600V, EN 61010 |
| Type of test accessories | test lead |