Product code: 67-21S/KK4C-H4040N3P32833Z6/2T
Manufacturer: EVERLIGHT
Manufacturer code: 67-21S/KK4C-H4040N3P32833Z6/2T
  • Mounting
  • Operating voltage
  • LED colour
  • Case - mm
  • LED lens
  • LED lens
  • LED current
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for LED; white; SMD; 2835; 120°; 60mA; 3.3VDC; Lens: diffused,yellow
Mounting SMD
Operating voltage 3.3V DC
LED colour white
Case - mm 3528
LED lens diffused, yellow
LED current 60mA