Fuse: fuse; 100mA; 220VAC; quick blow; glass; holders; D1
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
7010.3210
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 7010.3210
Specification for Fuse: fuse; 100mA; 220VAC; quick blow; glass; holders; D1
| Mounting | holders |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 0.175W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 100mA |
| Rated voltage | 220V AC |
| Voltage drop | 1.2V |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 60A |