Fuse: fuse; 125mA; 220VAC; quick blow; glass; clip-on; D1
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
7010.3220
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 7010.3220
Specification for Fuse: fuse; 125mA; 220VAC; quick blow; glass; clip-on; D1
| Mounting | clip-on |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Kind of fuse | glass |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 125mA |
| Rated voltage | 220V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 60A |