Fuse: fuse; 12A; 32VAC; 32VDC; quick blow; ceramic; 2.36x8mm; THT
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
7010.7160.47
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 7010.7160.47
Specification for Fuse: fuse; 12A; 32VAC; 32VDC; quick blow; ceramic; 2.36x8mm; THT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Current rating | 12A |
| Rated voltage | 32V AC, 32V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |