Fuse: fuse; 3.5A; 125VAC; 32VDC; quick blow; ceramic; 2.36x8mm; THT
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
7010.7180.47
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 7010.7180.47
Specification for Fuse: fuse; 3.5A; 125VAC; 32VDC; quick blow; ceramic; 2.36x8mm; THT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Current rating | 3.5A |
| Rated voltage | 32V DC, 125V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 300A |