Fuse: fuse; 315mA; 250VAC; ultra rapid; ceramic,industrial; 6.35mm
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
7022.0300
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 7022.0300
Specification for Fuse: fuse; 315mA; 250VAC; ultra rapid; ceramic,industrial; 6.35mm
| Mounting | holders |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Current rating | 315mA |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Breaking capacity | 200kA |