Fuse: fuse; 800mA; 250VAC; ultra rapid; ceramic; clip-on; A12FA
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
7022.0340
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 7022.0340
Specification for Fuse: fuse; 800mA; 250VAC; ultra rapid; ceramic; clip-on; A12FA
| Mounting | clip-on |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Current rating | 800mA |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Breaking capacity | 200kA |