Test lead; 60VDC; 30VAC; 3A; BNC plug,banana plug 4mm x2; Len: 2m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7175-50-200N
Manufacturer: ELECTRO-PJP
Manufacturer code: 7175-50-200N
Product downloads
Specification for Test lead; 60VDC; 30VAC; 3A; BNC plug,banana plug 4mm x2; Len: 2m
| Colour | black |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Impedance | 50Ω |
| Cable length | 2m |
| Current rating | 3A |
| Rated voltage | 30V AC, 60V DC |
| Connector variant | non-insulated |
| Type of test accessories | test lead |