Product code: A22E-M-01B
Manufacturer: OMRON
Manufacturer code: A22E-M-01B
  • Type of switch
  • Switches features
  • Number of positions
  • Mounting hole diameter
  • Diameter
  • Illumination
  • Contacts configuration
  • Stable positions number
  • Actuator colour
  • Button shape
  • Button marking
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Switch: emergency stop; 22mm; none; mushroom; 40mm
Type of switch emergency stop
Switches features return by rotating
Number of positions 2
Mounting hole diameter Ø22.3mm
Diameter 40mm