Product code: A22NE-MP-PD22-N-69K
Manufacturer: OMRON
Manufacturer code: A22NE-MP-PD22-N-69K
Product downloads
Specification for Switch: emergency stop; 22mm; none; 40mm
IP rating IP69K
Type of switch emergency stop
Switches features return by pulling
Number of positions 2
Mounting hole diameter Ø22.3mm
Diameter 40mm