Product code: A22NL-BGA-TGA-P102-GC
Manufacturer: OMRON
Manufacturer code: A22NL-BGA-TGA-P102-GC
  • Supply voltage
  • Supply voltage
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Type of switch
  • Number of positions
  • Leads
  • Mounting hole diameter
  • Backlight colour
  • Illumination
  • Contacts configuration
  • Stable positions number
  • Actuator colour
  • Button shape
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Switch: push-button; 22mm; Stabl.pos: 2; flat; Pos: 2
Supply voltage 24V AC, 24V DC
Operating temperature -25...55°C
IP rating IP66
Type of switch push-button
Number of positions 2
Leads spring clamps
Mounting hole diameter Ø22.3mm