Product code: A22NL-BMA-TGA-G100-GC
Manufacturer: OMRON
Manufacturer code: A22NL-BMA-TGA-G100-GC
Product downloads
Specification for Switch: push-button; 22mm; Stabl.pos: 2; mushroom; Pos: 2
Supply voltage 24V AC, 24V DC
Operating temperature -25...55°C
Number of positions 2
Leads screw terminals
Mounting hole diameter Ø22.3mm