Product code: A22NL-BMM-TGA-G202-GC
Manufacturer: OMRON
Manufacturer code: A22NL-BMM-TGA-G202-GC
Product downloads
Specification for Switch: push-button; 22mm; Stabl.pos: 1; mushroom; Pos: 2
Supply voltage 24V AC, 24V DC
Operating temperature -25...55°C
Leads screw terminals
Mounting hole diameter Ø22.3mm