Product code: A22NL-BNA-TRA-G002-RC
Manufacturer: OMRON
Manufacturer code: A22NL-BNA-TRA-G002-RC
Product downloads
Specification for Switch: push-button; 22mm; Stabl.pos: 2; flat; Pos: 2
Supply voltage 24V AC, 24V DC
Operating temperature -25...55°C
Leads screw terminals
Mounting hole diameter Ø22.3mm