Product code: A22NW-3ML-TYA-G202-YC
Manufacturer: OMRON
Manufacturer code: A22NW-3ML-TYA-G202-YC
  • Supply voltage
  • Supply voltage
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Type of switch
  • Number of positions
  • Leads
  • Mounting hole diameter
  • Backlight colour
Product downloads
Specification for Switch: rotary; 22mm; LED; Pos: 3
Supply voltage 24V AC, 24V DC
Operating temperature -25...55°C
IP rating IP66
Type of switch rotary
Number of positions 3
Leads screw terminals
Mounting hole diameter Ø22.3mm