IC: FPGA; I/O: 34; SMD; PLCC44; 9.5ns; Number of gates: 6000
Multiples:
54.0
Minimum quantity:
54.0
Product code:
A40MX04-2PLG44I
Manufacturer: MICROCHIP TECHNOLOGY
Manufacturer code: A40MX04-2PLG44I
Product downloads
Specification for IC: FPGA; I/O: 34; SMD; PLCC44; 9.5ns; Number of gates: 6000
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC, 4.5...5.5V DC |
| Case | PLCC44 |
| Number of inputs/outputs | 34 |
| Type of integrated circuit | FPGA |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Kind of package | tube |
| Quiescent current | 10mA |
| Delay time | 9.5ns |