Operational amplifier; 80kHz; 2.2÷18V; Channels: 1; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD627ANZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD627ANZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 80kHz; 2.2÷18V; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 80kHz |
| Open-loop gain | 77dB |
| Slew rate | 50mV/μs |
| Input offset voltage | 50µV |