Operational amplifier; 30kHz; 2.25÷36V; Channels: 1; MSOP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD628ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD628ARMZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 30kHz; 2.25÷36V; Channels: 1; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | differential, differential amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 30kHz |
| Slew rate | 0.3V/μs |