Operational amplifier; 500kHz; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD629ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD629ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 500kHz; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | differential, differential amplifier |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 500kHz |
| Open-loop gain | 77dB |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |