Operational amplifier; 1MHz; 4.5÷18V; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD648JRZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD648JRZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 1MHz; 4.5÷18V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1.8V/μs |
| Input offset voltage | 750µV |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |