Operational amplifier; 800kHz; 2÷18V; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD706ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD706ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 800kHz; 2÷18V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 800kHz |
| Slew rate | 0.15V/μs |