Operational amplifier; 4MHz; 4.5÷18V; Channels: 2; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD712KNZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD712KNZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 4MHz; 4.5÷18V; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 20V/μs |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |