Operational amplifier; 4MHz; Channels: 4; DIP14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD713JNZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD713JNZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 4MHz; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Open-loop gain | 84dB |
| Input offset voltage | 300µV |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |