Operational amplifier; 4MHz; Channels: 1; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD781JNZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD781JNZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 4MHz; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Open-loop gain | 80dB |
| Input offset voltage | 50mV |
| Voltage supply range | ± 10.8...13.2V DC |