Operational amplifier; 600MHz; Channels: 2; MSOP8; ±3÷6VDC; 70mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8002ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8002ARMZ
Specification for Operational amplifier; 600MHz; Channels: 2; MSOP8; ±3÷6VDC; 70mA
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Maximum output current | 70mA |
| Bandwidth | 600MHz |
| Input offset voltage | 9mV |
| Voltage supply range | ± 3...6V DC |