Operational amplifier; 270MHz; Channels: 1; SO8; 10mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8005ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8005ARZ
Specification for Operational amplifier; 270MHz; Channels: 1; SO8; 10mA
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Maximum output current | 10mA |
| Bandwidth | 270MHz |
| Input offset voltage | 50mV |