Video amplifier; 140MHz; Channels: 3; SO14; Iquiesc: 4mA; 5mV
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8013ARZ-14
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8013ARZ-14
Specification for Video amplifier; 140MHz; Channels: 3; SO14; Iquiesc: 4mA; 5mV
| Mounting | SMD |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | video amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 3 |
| Maximum output current | 30mA |
| Bandwidth | 140MHz |
| Input offset voltage | 5mV |