Operational amplifier; 125MHz; Channels: 1; SO8; ±2.7÷12VDC; 0.9uA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8029ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8029ARZ
Specification for Operational amplifier; 125MHz; Channels: 1; SO8; ±2.7÷12VDC; 0.9uA
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 125MHz |
| Quiescent current | 1.5mA |
| Input offset current | 0.9µA |