Operational amplifier; 125MHz; 2.7÷12V; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8030ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8030ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 125MHz; 2.7÷12V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 125MHz |
| Open-loop gain | 90dB |
| Slew rate | 60V/μs |
| Input offset voltage | 6mV |