Operational amplifier; 80MHz; 2.7÷12V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8031ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8031ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 80MHz; 2.7÷12V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 80MHz |
| Quiescent current | 1.25mA |
| Slew rate | 35V/μs |
| Input offset voltage | 10mV |
| Input offset current | 500nA |