Operational amplifier; 110MHz; 3÷12V; Channels: 2; MSOP8
Multiples:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Product code:
AD8052ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8052ARMZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 110MHz; 3÷12V; Channels: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 110MHz |
| Slew rate | 145V/μs |