Operational amplifier; 160MHz; 3÷12V; Channels: 4; SO14
Multiples:
56.0
Minimum quantity:
56.0
Product code:
AD8054ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8054ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 160MHz; 3÷12V; Channels: 4; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 160MHz |
| Slew rate | 190V/μs |
| Input offset voltage | 1.8V |