Operational amplifier; 110MHz; Channels: 2; MSOP8; 3÷12/±1.5÷6VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8092ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8092ARMZ
Specification for Operational amplifier; 110MHz; Channels: 2; MSOP8; 3÷12/±1.5÷6VDC
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Maximum output current | 45mA |
| Bandwidth | 110MHz |
| Quiescent current | 5mA |
| Slew rate | 145V/μs |
| Input offset voltage | 25mV |