Video amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD818ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD818ARZ
Specification for Video amplifier
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | video amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 55MHz |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 500nA |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |