Operational amplifier; 1.9MHz; 5÷36V; Channels: 1; MSOP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD820ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD820ARMZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 1.9MHz; 5÷36V; Channels: 1; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.9MHz |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |