Operational amplifier; 825kHz; 4.6÷36V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8221BRZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8221BRZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 825kHz; 4.6÷36V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 825kHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 25µV |
| Voltage supply range | ± 2.3...18V DC |