Instrumentation amplifier; 250kHz; Channels: 1; MSOP8; 0.1mV
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8227BRMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8227BRMZ
Specification for Instrumentation amplifier; 250kHz; Channels: 1; MSOP8; 0.1mV
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 250kHz |
| Slew rate | 0.8V/μs |
| Input offset voltage | 100µV |
| Input offset current | 1.5nA |