Operational amplifier; 50MHz; 2.5÷18V; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD826ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD826ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 50MHz; 2.5÷18V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 50MHz |
| Slew rate | 350V/μs |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |