Operational amplifier; 15MHz; 2.5÷18V; Channels: 1; MSOP10
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8271ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8271ARMZ
Specification for Operational amplifier; 15MHz; 2.5÷18V; Channels: 1; MSOP10
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP10 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 15MHz |
| Slew rate | 30V/μs |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |