Operational amplifier; 15MHz; MSOP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8275BRMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8275BRMZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 15MHz; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | differential |
| Kind of package | tube |
| Bandwidth | 15MHz |
| Slew rate | 25V/μs |
| Voltage supply range | ± 3.3...15V DC |