Operational amplifier; 550kHz; 2÷36V; Channels: 2; SO14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8277ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8277ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 550kHz; 2÷36V; Channels: 2; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 550kHz |
| Slew rate | 1.1V/μs |
| Input offset voltage | 100µV |