Differential amplifier; 550kHz; Channels: 2; SO14; 2÷36/±2÷18VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8277BRZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8277BRZ
Product downloads
Specification for Differential amplifier; 550kHz; Channels: 2; SO14; 2÷36/±2÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | differential amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 550kHz |
| Slew rate | 1.1V/μs |
| Max operating temperature | 85°C |