Differential amplifier; 1MHz; Channels: 1; SO8; 2÷36/±2÷18VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8278BRZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8278BRZ
Specification for Differential amplifier; 1MHz; Channels: 1; SO8; 2÷36/±2÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | differential amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1.4V/μs |