Operational amplifier; 130MHz; 2.5÷18/5÷36V; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD828ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD828ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 130MHz; 2.5÷18/5÷36V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 130MHz |
| Slew rate | 450V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |