Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8313ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8313ARMZ
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | RF power detector |
| Integrated circuit features | non-RMS responding detector |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 0.1...2.5GHz |
| Slew rate | 2.5V/μs |
| Input bias current | 10µA |